Jak dopasować perfumy męskie do garnituru?

Jak dopasować perfumy męskie do garnituru?

Perfumy męskie to dodatek, który niekiedy zrzucamy na dalszy plan. Nie przypisujemy im aż tak dużego znaczenia w naszym życiu codziennym, a nawet w trakcie bardziej istotnych wyjść. Tymczasem spotkania wymagające od mężczyzny założenia garnituru, zawsze mają dość oficjalny charakter. Nawet jeśli jest to wesele czy też elegancka rocznica ślubu, to podniosłe wydarzenie i obowiązuje na nim pewnego rodzaju etykieta. Jeszcze bardziej jest to zauważalne jednak w biznesie, w trakcie spotkań czy też bezpośrednich kontaktów z klientami. Wówczas znaczenie ma nie tylko sam ubiór, ale również i uderzający od nas zapach. Jak zatem dopasować odpowiednie perfumy do swojego garnituru?


Jakich perfum unikać?

Na samym początku warto zacząć od tego, jakie perfumy męskie nie będą dobrym wyborem do garnituru. Przede wszystkim dobrze jest unikać perfumy typowo słodkich i owocowych. Ich zapach może być nieco duszący i zdecydowanie bardziej kojarzą się one z wypoczynkiem na plaży, niż z załatwianiem naprawdę poważnych spraw biznesowych.

Perfumy męskie orientalne również nie pasują do garnituru. Są one raczej wyborem typowo wakacyjnym lub codziennym. Zazwyczaj mają one bardzo intensywne zapachy, dlatego też mogą wyraźnie przeszkadzać osobom, z którymi będziemy przebywać w tym samym pomieszczeniu.

Jakie perfumy męskie pasują na oficjalne okazje?

Jeśli na spotkanie biznesowe zamierzamy założyć garnitur, który sam w sobie jest ponadczasowym klasykiem, to również na tego typu perfumy powinniśmy się zdecydować. Nie mogą być one zbyt ekstrawaganckie. Warto celować w zapachy, które uchodzą na rynku już za kultowe, są dobrze znane i kojarzą się z szykiem oraz elegancją. Wiele marek produkuje swoje perfumy od lat, pozostają one w niezmiennym składzie i mają już dobrze wypracowaną pozycję na rynku. Właśnie takie zapachy powinny znaleźć się w naszych zbiorach, jeśli chcemy prowadzić spotkania z kontrahentami na wysokim poziomie pod absolutnie każdym względem.

Perfumy męskie wybrane przez nas, nie powinny zawierać żadnych drażniących, męczących substancji. Powinny mieć one jedynie subtelną woń, choć z pewnością muszą być w pewnym stopniu wyczuwalne. Ważne również aby miały one typowo męski charakter. Dobrze jest unikać składników owocowych oraz kwiatowych, ponieważ zdecydowanie nie kojarzą się one z garniturem, skórzanym zegarkiem i wizerunkiem biznesmena. Najlepsze perfumy męskie dopasowane zapachem do Twojego garnituru znajdziesz na horex.pl/mezczyzna/perfumy.html.

Perfumy do garnituru - jakich "nut" w nich poszukiwać?

Perfumy męskie podobnie jak i damskie, posiadają nutę głowy, serca oraz tzw. nuty bazowe. Z myślą o spotkaniach biznesowych warto poszukiwać w perfumach takich zapachów (nut głowy) jak bergamotka, kardamon, bazylia, pieprz czy też cynamon. Nuty serca dobrze sprawdzające się w tym zakresie to natomiast: muszkatołowiec korzenny, drzewo cedrowe, geranium. Wśród nut bazowych perfumy męskie mogą natomiast mieć takie jak: piżmo, drzewo sandałowe, wanilia, drzewo oliwkowe itp.

Kierując się tymi wyżej opisanymi głównymi zapachami, można znaleźć perfumy idealnie pasujące do eleganckiego garnituru.