niedziela, 27 listopada 2016

"Uczta dla dwojga" - Katarzyna Błażejewska - Stuhr i Monika Mrozowska

Książek o ciąży, żywieniu w ciąży jest multum. Można śmiało wejść w jakąś księgarnię internetową i przebierać. Ale czy tak łatwo znaleźć książkę polskich autorek, z apetycznymi przepisami, z pięknymi zdjęciami a do tego z instrukcjami ćwiczeń dla kobiet w ciąży? Niekoniecznie.
Dlaczego dzisiaj przedstawiam Wam książkę "Uczta dla dwojga" Katarzyny Błażejewskiej - Stuhr i Moniki Mrozowskiej.Książkę wybrałam głównie ze względu na tematykę... ciążową. No nikt by się nie domyślił, co nie? :D
Jako, że planujemy drugie dziecko, pomyślałam, że przydałby mi się taki przewodnik, choć jako mama jednego dziecka mogłabym powiedzieć, że wiem wszystko. A to jest okrutną nieprawdą! Chyba nie ma człowieka, który wiedziałby o wszystkim.

Książka "Uczta dla dwojga" rozpoczyna się wypowiedziami autorek. Monika Mrozowska opowiada jak wyglądały u niej ciąże i żywienie podczas.
Dłuższy tekst przeczytamy u Katarzyny Błażejewskiej - Stuhr, która jest nie tylko mamą ale również dietetykiem. Daje nam mnóstwo wskazówek odnośnie żywienia, witamin, mikro i makro elementów. Można dowiedzieć się mnóstwo nowych rzeczy!

Główną bazę książki stanowią przepisy. Jak myślę - na każdą kieszeń. Znajdziemy tu mnóstwo warzyw, owoców, białka, tyle że.... nie z mięsa! Książka jest wegetariańska (jak to brzmi :)) Dlatego mięsożercy mogą poznać nowe smaki, a wegetarianie mogą spokojnie oddać się zdrowemu gotowaniu bez obaw :)Książka kończy się parostronnicowymi instrukcjami ćwiczeń dla ciężarnych. I wiecie.. podoba mi się to! Jest to takie malutkie kompendium ciążowe. Od rad, przez przepisy, po ćwiczenia. 


Na stronie księgarni czekają na Was inne książkowe nowości :)

3 komentarze:

Dzięki, że jesteś! :)