piątek, 20 maja 2016

Pachniały bzy...

Zawsze bezustannie twierdzę, że maj to mój ulubiony miesiąc. Kocham go miłością wielką.

Taką jaką można kochać miesiąc pełen słońca, zapachu, rozkwitu wszelakiego.W tym roku wiosna mnie nie porwała. Choć czułam powiew ciepłego wiatru, zapach wilgotnej ziemi i słońce, które z zimowego przeradzało się w całkiem letnie.

Pyłek z kwiatów i drzew uparcie osiadał na mój samochód, wyjątkowo w tym roku bardziej niż w zeszłych latach, co denerwowało mnie bardziej.
Byłam zła, bo liczyłam na to, że z wiosną moja wewnętrzna energia wróci na swoje miejsce. Mogę być leniwa i lubię być leniwa, ale ile można?

Gdy w końcu przejeżdżając obrzeżem miasta zobaczyłam je - bzy.

Gdyby ktoś mnie wtedy zobaczył, popukałby się w głowie. Mieszczuch z radości omal nie wjechał do rowu bo zobaczył bzy....Poczułam jak wzbiera we mnie energia. Muszę je mieć! Zerwałam parę gałązek z duszą na ramieniu, przecież to takie nieekologiczne zrywać gałązki zdrowego krzaka.

Ale miałam to w nosie. Byłam zamroczona fioletowymi i różowymi barwami i tym zapachem, przy którym nie trzeba mówić nic.

Bez zawsze, do końca życia będzie kojarzył mi się z dzieciństwem, gdzie na wsi nie trudno było o kwiaty, a następnie o owoce bzu. Kwiaty kochałam całym sercem, ale również sok był moim ulubionym. Co z tego, że tak bardzo brudził?

Dzięki nim jakoś teraz delikatnie się przebudziłam. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej :)
1 komentarz:

  1. Ważne, że coś ci pomogło, podziałało na Ciebie :) Bzy sa faktycznie piekne i już mi żal, że przekwitły )

    OdpowiedzUsuń

Dzięki, że jesteś! :)