środa, 27 stycznia 2016

Kocham życie!

Jak wielu z nas, podczas złych chwil, wali pięścią w stół i krzyczy: "Po co tu jestem?!", "Dlaczego mnie to spotyka?!", "Lepiej by było gdybym nigdy się nie urodził!".

Miałam wielokrotnie takie chwile.

Chwile, kiedy bezradność i żal były tak wielkie, że jedyne co było potrzeba by je ukoić, to żyletka.


Żyletka, nożyczki, agrafki, czy nawet cążki do zszywek. Wszystko to dawało ból fizyczny, który pomagał zapomnieć o bólu tam - w głowie.

W takich chwilach miałam ochotę sama siebie pogrzebać żywcem. Krzyczałam do Boga, w którego istnienie nie do końca wierzyłam, dlaczego mi to robi!

Dlaczego ja? Dlatego ja muszę tak cierpieć, rozpadając się na milion kawałeczków?Do głowy mi nie przychodziło, że można kochać życie. I to wcale nie ociekające szczęściem, luksusem i dobytkiem. Można kochać życie takim, jakie jest.

Że można znaleźć bratnią duszę, która staje się twoim partnerem życiowym.

Że powijasz dziecko, o którym zawsze marzyłaś. I choć nie zawsze jest kolorowo, kiedy twój wcześniejszy instynkt macierzyński był fałszywym sygnałem, ty dajesz z siebie wszystko. Dla siebie i swojego dziecka. Jego istnienie da ci wsparcie nie jeden raz.

Że masz co do garnka włożyć. Może też nie zawsze i niekoniecznie są to wyszukane przysmaki, jednak udaje ci się napełnić pusty żołądek.

Że możesz obserwować świat i jego pory roku. Kiedy marudzisz na śniegi i upały, w głębi duszy cieszy cię śnieżna wichura, chlapa poprzedzająca wiosnę, czy letni skwar. Z uwielbieniem obserwujesz jak skonstruowana jest natura i jesteś pod wrażeniem.Nie trzeba mieć walizki wypchanej dolarami i limuzyny by cieszyć się codziennością.

Codzienność to to wszystko co nas otacza. Rodzina, pełna lodówka, praca, natura. W tak wielu rzeczach można dostrzec szczęście.

Kochaj życie i dostrzegaj swoją dobrą kartę w tym, co posiadasz.

Ja kocham swoje życie i to co mam :)
zdjęcie lansujprofil.pl

2 komentarze:

  1. Izabela Kowalik27 stycznia 2016 18:10

    Chciałabym być taką optymistką, jak Ty ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Taką całkowitą optymistką to ja nie jestem, ale staram się :)

    OdpowiedzUsuń

Dzięki, że jesteś! :)