czwartek, 8 października 2015

Kim chciałabym być?

Chciało mi się napisać : "kim chciałabym być w przyszłości?" i tak całkiem mi się przypomniało, że ta przyszłość już nadeszła.

Tyle lat minęło, nie wiadomo kiedy.Kim chciałabym być kiedyś? Co chciałabym robić? Czym się zajmować?

Może w tej kwestii jestem mało ambitna, bo nie mam planów.
Nie planuję zatrudnić się tu i tu. Tam i tam. Nie planuję pracować od 7 do 15, z wolnymi weekendami, świętami, bo i tak wiem, że w naszym regionie, z moim wykształceniem jest to mało możliwe.

Być fryzjerką, zakupić meble fryzjerskie, otworzyć salon. Ale do tego trzeba mieć dryg, a fryzjerów do druga witryna to salon.

Kosmetyczka, masażystka. Brak cierpliwości.Może mierzę zbyt nisko, ale nie mam też wykształcenia wyższego by przebierać w ofertach korporacji.

Rodzice mnie nauczyli, że nie trzeba mieć super, hiper stanowiska by utrzymać rodzinę.

Urobisz się, to się urobisz, w polu może nie pracowałam, ale kilka lat na kuchni nie było jak leżenie na plaży.

Nie było chyba też spełnieniem moich marzeń.I choć umiem pracować fizycznie, łącząc przy tym intensywne myślenie, tak i nie wiem co chcę robić. Nie szukam jeszcze. Choć szukać będę.

I czego będę szukać? Uczciwej pracy.A teraz pozostanę tylko Mamą i Żoną.

I Blogerką.:)
zdjęcie pixabay

2 komentarze:

  1. iwona mitraszewska8 października 2015 14:22

    Ja np.nie mam planow sluzbowych i nie czuje jakiejs presji by jej szukac Jest mi dobrze jak jest i to najwazniejsze Jakbym szukala to nawet nie wiem jakiej Na pewno takiej w ktorej nie bede cierpiec psychicznie

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja choć wiem kim chciałabym być wciąż nie mam w sobie wystarczająco samozaparcia,by realizować swoje plany i marzenia :/ W dodatku wyjątkowo w tym roku nie mam szczęścia do pracy,bo albo lubię swoją pracę i nie przedłużają mi umowy,albo jej nie cierpię i w końcu sama odchodzę. Ale wierzę w to,że przyszły rok będzie lepszy :)

    OdpowiedzUsuń

Dzięki, że jesteś! :)