wtorek, 29 września 2015

Moje chwile - Yankee Candle - Honey & Spice i Holiday Bayberry


Dwa zupełnie odmienne zapachy. Jak myślicie, który jest hot, a który not?

Zacznijmy od tego mało przyjemnego.Holiday Bayberry - szczerze, to nawet nie widziałam, że jest to zapach świąteczny :D Dlatego raczej oceniałam go jako zapach codzienny. Czuć wszelką, iglastą, leśną roślinność. Sosna, jodła, dodatkowo wawrzyn, mirra, kadzidło. Czyli jak widzicie - full zestaw świąteczno - kościelny. Ach, i tak! Już wiem! Aromat idealnie pasuje do zapachu kościoła podczas pasterki!

Jako zapach na co dzień niestety nie przypadł mi do gustu. Kiedy wyczytałam, że jest to zapach świąteczny, a dodatkowo tak odwzorowuje pasterkowy aromat, mogę mu dać mały plus ;)Honey & Spice - opis producenta: "Pieprzny miód czy miodowe przyprawy? Niezależnie od frazeologii – połączenie pszczelarskiej esencji z garścią korzennych aromatów zawsze zachwyca! W tym wypadku wielka łyżka prawdziwego miodu spotyka się w słodkim uścisku z ciemnym kakao, trzciną cukrową i orientalnymi przyprawami. Całość przypomina słodkie, korzenne ciastko, które zupełnym przypadkiem zamieniło się w woskową tarteletkę. Honey & Spice to propozycja dla miłośników wytwornych słodkości – delicji nasyconych różnościami i polanych strużką szlachetnego miodu."

W tym zapachu nie uświadczycie idealnie odwzorowanych zapachów miody i przypraw. Ale... to nie znaczy, że nie jest cudowny!

Wosk uwalnia zapach powoli, by ostatecznie nie pozwolić na przedobrzenie. Aromat balansuje idealnie, nie męcząc, ani nie denerwując nas swoją delikatnością.

Nuty orientalne stoją na czele i pięknie wypuszczają swe wonne zapachy.

Niestety nie jest to zapach realnie pasujący do nazwy wosku, jednak i tak jest to wybaczone. Pomimo tego, że jest bardzo perfumowany, jest to jeden z najlepszych jakie paliłam w swoim pięknym kominku.Woski YC znajdziecie na http://www.goodies.pl/

3 komentarze:

  1. Kocham Honey & spice, jeden z moich ulubionych zapachów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oba zapachy zdecydowanie nie dla mnie. Nie lubię wosków korzennych i leśnych, za to uwielbiam słodkie i kwiatowe ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Chyba nie dla mnie :/

    OdpowiedzUsuń

Dzięki, że jesteś! :)