czwartek, 23 lipca 2015

Miejsca które odwiedzę

Zapewne każdy, kto lubi podróżować, wyznacza sobie miejsca, które chciałby odwiedzić.

Niektórzy w sekundę wsiadają w auto i pociąg i jadą w miejsce, które chcą zobaczyć. Ja raczej do takich osób nie należę, gdyż silnie ograniczają mnie finanse. W roku mogę udać się tylko na jeden taki wypad. Ale mam nadzieję, że jeszcze dużo życia przede mną i zobaczę to co chcę zobaczyć.

 

W tym roku jedziemy do Wieliczki i Krakowa, ale są miejsca, które chciałabym jeszcze odwiedzić.

 

1. Przełom Dunajca

przelom-dunajca-2008

Rzeka otoczona pasmami górskimi Pienin. Przyznam się bez bicia że nie byłam w takich prawdziwych górach (najdalej Wisła), a ten spływ (bo można tu pływać kajakami), wygląda bardzo uroczo.

Po przeczytaniu książki "Dzika Droga" Ch. Strayed poczułam pociąg do takich górskich wypraw no i... widoków! (zdjęcie Wikipedia)

 

2. Dolina Chochołowska

chocholowska1

Jeżeli jesteśmy już w górach to tu zostańmy. Dolina Chochołowska. Jest to największa i najdłuższa dolina w polskich Tatrach. Patrzę na zdjęcia i powiem jedno - żadne mazurskie krajobrazy nie równają się pięknemu widokowi doliny, lasu i gór. Jest to widok niczym z bajki i wcale się nie dziwię, że w tym miejscu kręcono wiele filmowych scen. Tylko w takim miejscu człowiek może się poczuć magicznie. Mam nadzieję, że kiedyś i mnie dotknie to uczucie :) (zdjęcie natatry.pl)

 

3. Morskie Oko

morskie-oko-od-strony-schroniska

I kolejne miejsce w górach, największe jezioro w Tatrach. Jak widać, póki co góry mają prowadzenie. A cóż się dziwić, kiedy ja prawie 25 lat chowana na Mazurach. Piękne widoki odbierają mowę.

(zdjęcie tatry-i-podhale.wyjade.pl)

 

4. Zamek Książ

Książ-zamek

Teraz przenosimy się na Dolny Śląsk i do Zamku Książ. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam historię. I choć może nie jestem znawcą i wiele podstawowych dat historycznych wypadło mi z głowy, uwielbiam poznawać ją na nowo, widząc ją na własne oczy. Uwielbiam widzieć miejsca, które zapisała historia. Czasy zamku sięgają aż XIII wieku, czasy Piastów, Jagiellończyków, miejscowych książąt. Miejsce zdecydowanie do odwiedzenia. (zdjęcie historia.org.pl)

 

5. Wrocławski rynek

__b_wroclaw

Z zamku Książ udajemy się do Wrocławia. Może nie wszystkich urzeka takie coś jak "rynek", jednak lubię odwiedzać stare miasto w dużych miejscowościach. W takim miejscu można napić się dobrej kawy, patrzeć na ludzi spacerujących po rynku, oglądać kolorowe kamienice. Wrocław choć nie jest jakimś moim wymarzonym miejscem, to zawsze było miastem, które chciałabym zobaczyć. Dla chcącego nic trudnego, jednak miasto 600 km oddalone od domu jest tak jakoś nie po drodze :D (zdjęcie www.administrator24.info)

 

6. Figura Jezusa w Świebodzinie

63515496

Nie jestem jakąś namiętną katoliczką, nie wiem też, czy ta figura by mnie nie przeraziła wielkością, ale jednak chciałabym ją zobaczyć :D (zdjęcie geolocation.ws)

 

7. Łazienki Królewskie

545ba90de5499

Choć w Warszawie byłam, w tym pięknym miejscu nie miałam okazji być.

Miejsce niezwykle urocze, z chęcią odwiedziłabym muzeum i pospacerowałabym po ogrodzie romantycznym :) (zdjęcie www.lazienki-krolewskie.pl)

 

8. Toruń

oko_maga_9

Kopernik? Pierniki? Ponoć jedno z najpiękniejszych miast w Polsce? Z chęcią bym je zobaczyła. (zdjęcie www.torun.pl)

 

9. Półwysep Helski

1

I ostatnie miejsce na "póki co" takiej, mojej liście ;) Choć morze nie jest ode mnie tak tragicznie daleko (250-300km) i myślę, że plan "Hel" jest jak najbardziej do wykonania. Bycie na tym "cypelku" Polski to na pewno fajne uczucie :) (zdjęcie www.wakacje-sunrise.pl).

 

W podróż można wyruszyć na własną rękę, ale także można pomóc sobie dzięki organizatorowi turystycznych turnusów i wyjazdów rodzinnych ;) http://naferie.pl/

 

A Wam co marzy się zobaczyć ?

 

2 komentarze:

  1. Miałam zwiedzić Hel przy okazji See Bloggers, lecz dziecko się pochorowało i nigdzie nie jadę :( Góry i Toruń również są na mojej liście, podobnie jak u Ciebie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mogę podpisać się pod tą listą. Część z tych miejsc już widziałam, ale chętnie odwiedzę jeszcze raz choć chyba lepiej poczekać aż dzieciaki troszkę podrosną;)

    OdpowiedzUsuń

Dzięki, że jesteś! :)