piątek, 31 lipca 2015

"Zachcianek" i "Zmyślona" - K. Michalak

No i czas na opisanie drugiej części serii Poczekajkowej jak i trzeciej - ostatniej.

IMG_8511

Druga część serii Poczekajkowej to "Zachcianek". Mogłam przeczytać ją dzięki księgarni internetowej - http://www.taniaksiazka.pl/.

Co można przeczytać w kolejnej części przedstawiającej Patrycję i jej perypetie?

Przede wszystkim jej wielka miłość z Gabrielem się... sypie! Tak, tak. Mężczyzna, który zdobył miłą, wesołą i uległą Patrycję, ma dość jej zmiany. Z dziewczyny z samymi pozytywnymi cechami, zmieniła się. Zaczęła od niego wymagać, zaczęła mu kazać, robiła mu awantury, kiedy on wyjeżdżał do pracy na długie tygodnie.

W końcu... rozstają się. A Gabriel? Gabriel nie dzwoni, nie odwiedza, nie szuka. Na silne potrzeby ma przecież... Janeczkę, o czym Patrycja nie ma pojęcia.

I wtedy do gry wkracza Łukasz. Oprzytomnieje, po długim okresie bywania w alkoholu. Uświadamia sobie, że .. kocha Patrycję! Ale nie wie, jak może zbliżyć się do niej kolejny raz, kiedy ona go nienawidzi. I tutaj główną rolę odgrywa Krąg, do którego należy Patrycja.

Jeżeli chcecie wiedzieć, jak historia toczy się dalej, musicie koniecznie zajrzeć do książki! Nie zawiedziecie się, tak jak i przy pierwszej części ;)

 

image131

 

Trzecia i ostatnia część serii Poczekajkowej to "Zmyślona". Szczerze, to nie miałam pojęcia czego spodziewać się po tej części, kiedy Zachcianek skończył się happy endem i wielką miłością.

Ta książka różni się zdecydowanie od poprzednich części. Z lekkim sercem mogłabym ją zaliczyć do książek "poruszających".

Opowieść zaczyna się w Zmyślonej koło Wielunia. Patryk - przybrany brat Hanki (przyjaciółki Patrycji) ma niespodziewanych gości. Są to dzieci Hanki i Gabriela (adoptowane) i ich opiekunka Dominika. Przewracają dom i życie Patryka do góry nogami. Jak się okazuje ich matka wyjechała na odwyk alkoholowy do Irlandii. Gabriel... przed Gabrielem uciekła z dziećmi.

Dosyć ciężka sytuacja w domu. Dodatkowo los nie oszczędza Patrycji i Łukasza. Szczęśliwi z dwójką dzieci - 6-letnią Anielką i pół rocznym Bartusiem, doświadczą czegoś, co najbardziej może uderzyć w rodziców - śmierć dziecka.

Patrycja załamuje się psychicznie i przestaje żyć... Nie umiera, lecz popada w otępienie, śpiączkę. Łukasz zanurza się wraz z nią w tą czarną otchłań. Nie obchodzi go nic, nawet dziecko, które pozostało. Wtem odwiedza go Patryk, który próbuje go ratować.

Opowieść o nienawiści, walce, zdradzie i zazdrości. Pojawiają się sceny strzelaniny, szpitala i krwi. Historia o pograniczu życia i śmierci.

Ta książka bardzo różni się od pozostałych. Tutaj zapłaczecie gorzką łzą, a zakończenie totalnie Was zaskoczy.

 

Do przeczytania. Jak najbardziej.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dzięki, że jesteś! :)