piątek, 19 czerwca 2015

Poruszające książki vol. 2

Czytam sobie właśnie książkę pt. "Dzika Droga". Nie mam w zwyczaju przerywania książki w trakcie i okładania jej na półkę - no słowem - muszę się przemęczyć do końca.

I cóż, nie wiem ile będę się z nią męczyć. Po książkach które wciągałam nosem w dwa dni...

 

Jeżeli czytasz kilka tomów danej serii, a ona się kończy, a Tobie wciąż mało - to jest to.

To oznacza, że książka jest świetna.

 

Takimi książkami okazała się seria kwiatowa Katarzyny Michalak - czyli "Ogród Kamili", "Zacisze Gosi" i "Przystań Julii".

Swoją historię z Kamilą zaczęłam już w tamtym roku. W trakcie jednego z wielu wyjazdów do pracy, wsadziłam "Ogród Kamili" do torby - oczywiście mając na celu czytanie po pracy.

Moja przygoda zakończyła się na drugiej stronie. Książkę pacnęłam i wróciłam do niej.. po roku.

Gdybym wiedziała ile przez ten rok mnie omija.

 

Ale o co chodzi?

Kamila Nowodworska - lat 24. Ładna, zgrabna, po studiach. Bez pracy. Szuka. Mieszka z ciotką - Łucją.

I to byłoby na tyle. Kwestią najważniejszą jest to, że bidulka zakochała się w wieku 16 lat. Facet porzucił ją, bez słowa. Ona mając lat 24 wciąż go kocha, serce wciąż jej pęka. Pisze do niego maile, prosząc go o zapomnienie. Oprócz tego, że zna jego imię - Jakub - nie wie nic. Przez 8 lat mail milczy, nikt nie dzwoni i nie puka do jej drzwi.

Kiedy w końcu otrzymuje propozycję wyjazdu do pracy, do Mediolanu, podejmuje ryzyko. Może to będzie sposób by zapomnieć?

Żegna się z Jakubem - oczywiście drogą internetową. W drodze jednak rozmyśla się i wraca do domu.

Ale w tym momencie koło które uruchomiła ostatnim mailem do ukochanego - ruszyło. Od tego momentu zaczną dziać się w jej życiu ciekawe rzeczy.

Nic nie podejrzewając, Kamila bierze to po prostu za... szczęście. Jednak żadne szczęście za tym nie stoi.

 

Myślę, że tyle mogę Wam zdradzić. To jest w zasadzie tylko kilka rozdziałów z pierwszej książki, ale w czym byłby sens gdybym Wam wszystko streszczała?

"Zacisze Gosi" i "Przystań Julii" to wciąż kontynuacje opowieści Kamili. Ale dodatkowo - jej przyjaciółek.

 

Dlaczego namawiam Was na przeczytanie? Jeżeli lubicie tego typu książki - trochę romansidło, trochę dramatu, to jest coś dla Was.

Dodatkowo, czytając, będziecie mieli wielką przyjemność z poznawania nowych faktów - które by Wam nawet nie przyszły do głowy!

 

Są piękne chwile, ale są  i takie, kiedy ja - krzyczałam do książki że to chyba MODA NA SUKCES, nie mogąc powstrzymać łez. Dobrze, że Darka nie było w domu, bo by było zabawnie;)

 

Z głównymi bohaterami kochasz, śmiejesz się, płaczesz i... masz nadzieję, że wszystko dobrze się kończy. Że miłości przetrwają. Ale dobrze powiedziane, że nadzieja matką głupich i nie raz będziesz miał ochotę grzmotnąć z całej siły w książkę.

 

Jeżeli to Wasz typ, książki, które rozbudzają emocje - oj moje to rozbudziły aż za bardzo - to polecam. Seria kwiatowa Katarzyny Michalak.

page

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dzięki, że jesteś! :)