poniedziałek, 1 czerwca 2015

Moje chwile - Yankee Candle - Sweet Strawberry, Red Raspberry i PinkGrapefruit


Sweet Strawberry - opis producenta - "Truskawki z domieszką truskawek bogato przyprawionych truskawkową esencją... Ot, przepis na letni deser idealny – delicję, która zadowoli najbardziej nawet wybrednego łakomczucha, która nierozerwalnie kojarzy się z początkiem lata i która skrywa w sobie ogromną, aromaterapeutyczną moc. Wosk Sweet Strawberry to hołd dla prostoty i zapach pod każdym względem pozytywny. Esencja pozytywnie pobudza, optymistycznie nastraja i pomaga przetrwać – w oczekiwaniu na przyjście kolejnego, truskawkowego sezonu – najbardziej szare i przykryte jesienną i zimową pluchą dni."Zaczyna się sezon truskawkowy, ja jeszcze u siebie nie znalazłam polskich truskawek, więc pokładałam nadzieję w tym, że ten wosk choć zastąpi mi zapach. Ale niestety nie zastąpił. Zapach jest owszem truskawkowy, ale nie truskawkowo-spożywczy, a zdecydowanie kosmetyczny. Taki zapach można znaleźć w m.in. żelach pod prysznic czy balsamach.

Red Raspberry - Malinki, malinki. Zapach nie jest mega wyraźny. Odczuwam mocno posłodzone maliny, wręcz syrop z malin. Hmm ciężko mi coś powiedzieć, jednak nie przypadł mi do gustu.

Pink Grapefruit - i oto jest piękny, czysty (jeżeli tak mogę to nazwać) zapach różowego grapefriuta. Tylko... brak mi czegoś. Brak mi tej jednej, najważniejszej rzeczy. Goryczki. Chyba raczej zapach tego owocu nie obejdzie się bez goryczki, a ten wosk pachnie - ewidentnie grapefruitem, ale tak bezpłciowo - słodko, bez tej najważniejszej rzeczy.Zapachy można dostać na www.goodies.pl

4 komentarze:

 1. Wszystkie trzy wybitnie nie w moim guście, mało jest zapachów, których nie miałam, a te trzy są właśnie w tej grupie, nie kuszą mnie wcale, bo owocowe zapachy to nie moja bajka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja sie nie mogę oderwać od zapachu polskich truskawek, jesli choć trochę je przypomina to całą zimę będę go wdychac :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Do prawdziwych truskawek mu daaaaleko :D

  OdpowiedzUsuń
 4. A tak liczę na te truskawki. Co recenzja to czytam negatywne opinie. Chyba jednak zapach nie jest tak dobry jak sobie go wyobrażam. :-/

  OdpowiedzUsuń

Dzięki, że jesteś! :)