piątek, 14 listopada 2014

Śpimy z Kid Sleep Classic

Poproszono nas o zrecenzowanie Kid Sleep Classic 4w1. Tak więc czas już coś o nim napisać.

Na początek wkleję opis producenta, by łatwiej było mi się odnieść:

"To rewolucja w zarządzaniu czasem dziecka i nauki regularnego snu: Kid Sleep Classic szwajcarskiej firmy Claessens'Kids
Produkt dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - niebieski dla Piratów i różowy dla Księżniczek.


Kid Sleep Classic- jak to działa? Problem zbyt wczesnego lub nocnego wstawania dzieci dotyka wiele rodzin.


Wczesne wstawanie o godz. 4-5 rano sprawia że my rodzice wyrwani przez nasze maluchy ze snu czujemy się niewyspani i zmęczeni już na początku dnia.


Kid Sleep rozwiąże dla Ciebie ten problem! W sposób prosty i łatwy do zrozumienia dla dziecka, wyświetlany na zegarze obraz pokazuje Twojemu maluszkowi kiedy ma zostać w łóżku, a kiedy jest już pora aby wstać.


Jako rodzic jedyne co musisz uczynić, to ustawić w zegarze czas w którym chcesz aby wyświetlacz na ekranie zegara Kid Sleep pokazywał dziecku podświetlony obrazek zwierzątka które jeszcze śpi, lub już wstało.


Możesz używać Kid Sleep także do usypiania Twojego maluszka, włączając zdjęcie śpiącego zwierzątka i wychodząc z pokoju.


Większość dzieci bardzo szybko przyswaja wyświetlany "komunikat" z Kid Sleep, w ciągu niecałego tygodnia dziecko nauczy się pozostawać w łóżeczku kiedy zwierzątko na ekranie będzie jeszcze spało, (albo przynajmniej przestanie budzić rodzica kiedy wyświetlany jest czas na sen).


Możesz wzmacniać nowe zasady u swojego dziecka, chwaląc go bardzo za zachowania takie jak zwierzątko na wyświetlaczu.


Praktyczna wskazówka: Kiedy Twoje dziecko budzi się np o 5:00 rano, nastaw w Kid Sleep zmianę wyświetlacza obrazka na godz 5:15, jak już dziecko przyzwyczai się do nowej wyznaczonej pory możesz przestawić zegar na 5:30, potem 6:00, potem 6:30 itd.
UWAGA! Regulacja czasu snu, to inaczej regulacja czasu zasypiania jak i czasu pobudki. Dlatego Kid Sleep Classic doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku pociech, które są skowronkami lub śpią z przerwami, jak i tych które mają naturę susełków i trudno jest je wyciągnąć z łóżka na czas!"


Jak pisze producent to cudo to regulator snu, lampka, budzik i zegar.

IMG_4217 IMG_4222

Regulator snu. To prawda że lampki same się przestawiają zależnie od pory dnia. Ale niestety muszę stwierdzić, że Iga jest jeszcze za mała na takie rozróżnianie, zwłaszcza, że ani nie wstaje nad ranem, ani też nie wstaje do przedszkola. Ale jestem wręcz pewna, że taka metoda zadziała u starszego dziecka. Dzieci lubią takie gadżety. Widząc, że krówka czy króliczek jeszcze śpi, na bank przewrócą się na drugi boczek.

Budzik i zegar. Zegarek jest cyfrowy, trochę mało widoczny, dlatego najlepiej żeby się znajdował wyżej niż leżące dziecko i na skraju szafki.

Budzik wydaje różne dźwięki, głośne, które na pewno obudzą każdego śpiocha.

No i co nam jednak najbardziej się przydaje to lampka. Świeci dość jasno, choć i tak ma 3-poziomową regulację. Iga zawsze lampką sama się obsługuje i sama ją sobie włącza.

Górna połowa to dzień, a dolna to noc. Zestaw również posiada samą tarczę na noc.

IMG_4233 IMG_4252

Sprzęt można również powiesić na ścianie.

Desktop1

Ogólnie mówiąc produkt jest do polecenia, ale dla dzieci 3+. Moja jeszcze nie kojarzy co i jak, ale lampką świetnie się obsługuje :)

Produkt do podejrzenia i kupienia tu: http://www.babyclub.pl/product-pol-5599-Kid-Sleep-Classic-regulator-snu-lampka-nocna-budzik-zegar-4-w-1.html

4 komentarze:

  1. Świetny, ale u nas by działała tylko pobudka, bo trudno im wstać :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej, świetnie, że przydaje się jako lampka nocna. To właśnie jedna z funkcji tego zegara, specjalnie dla najmłodszych, którzy jeszcze nie wiedzą co to czas. Pozdrawiamy z BabyClub.pl:-)

    OdpowiedzUsuń
  3. No tak, jedne dzieci trzeba usypiać, drugie wyciągać z łóżka:-)Przyda się w obu przypadkach. Pozdrawiamy, BabyClub.pl

    OdpowiedzUsuń

Dzięki, że jesteś! :)