czwartek, 23 października 2014

Też czasem odwracam głowę

Często ludzie zastanawiają się nad zachowaniem innych ludzi. Niektórzy chodzą jak zombie - nie widzą, nie słyszą, nie mówią. Inni zamykają się w domu, zamykają na ludzi.

Ja chyba też się zamykam.

 

Kiedy przychodzi jesień i kolejne kilogramy, to nic mi się nie chce.

Zamykam się w domu, dodatkowo ze swoimi robótkami.

Wyjście do sklepu staje się zadaniem trudnym.

Nie chce mi się wychodzić, patrzeć na ludzi. Nie chcę by ludzie patrzeli na mnie.

Bo być może w tłumie znajdę znajomą twarz?

Też czasem odwracam głowę i udaję, że nie widzę. I to nie dlatego, że nie lubię, ale kiedy widzę kogoś znajomego, z kim zbyt wiele słów nie zamieniłam i nie znam go dobrze, czasem nie mam ochoty na sztuczny uśmiech.

Choć uśmiech nie boli, to mam do tego całkowite prawo.

Nie raz już mijałam stare znajomości, z którymi uczyłam się wiele lat, ja - patrząc z nadzieją miłego przywitania, on - przeszedł obojętnie z miną ściśniętego jelita nawet nie spojrzawszy na mnie.

W ten sposób nauczyłam się odwracać głowę, dla ludzi, którzy nie zasługują na głupie "cześć".

Moja serdeczność też ma limit i trzymam ją dla tych ludzi, którzy na tą serdeczność zasługują i również darzą mnie swoją.

samotnosc

 

Zdjęcie

4 komentarze:

 1. Chyba wiele osób tak ma. Jakaś jesienna chandra dopada nas nagle. Też ostatnio nie wychodzę prawie z domu. A uśmiech sprzedaję tylko tym, których szanuję. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Musimy szukać plusów tej kolorowej pory roku. Moze poprawi Wam humor post na moim blogu za co kochamy jesień i mały konkursik z firmą Dejna. www.codziennoscnasza.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Też tak czasem mam, a raczej często, bo ja osobiście ludzi nie poznaje jeśli nie mam z nimi kontaktu na codzień. Mogę przejść obok znajomego i nie wiedzieć nawet że przeszłam...

  OdpowiedzUsuń
 4. Też tak mam, czasami idę z siostrą czy z mamą i potem mnie pytają dlaczego nie powiedziałaś koleżance cześć, po pierwsze nie rozglądam się a po drugie jakby chciała to by pierwsza powiedziała, a nie którym to wolę w ogóle nie mówić i trzymać się od nich z daleka!

  OdpowiedzUsuń

Dzięki, że jesteś! :)