piątek, 17 października 2014

Noga

Jak takie nogi mogą być częścią mojego życia? Muszę się do tego przyznać!

 

No właśnie? Jedną z prawd jest taka, że ciężko mi spać z mężem. Właściwie, to nie śpię z nim. Rytuał wieczorny jest taki, że kończę pracę w naszym pokoju a śpię w drugim.

Z Igą.

I to wcale nie przez kłótnie, czy inne niedobre rzeczy. Po prostu wolę spać z córką. Jest mi wygodniej, lepiej mi się śpi. I przede wszystkim mam ją blisko, bo i tak budzi się co noc.

Do końca życia przecież spać z nią nie będę, a pamiętam sama, kiedy mama spała ze mną, jaki miałam spokojny i lekki sen.

Drugą z prawd to taka, że Iga jednak w nocy nie ogrzewa. Ewentualnie się rzuca jak kotek po obierkach.

Co lubię w spaniu z nią, jeżeli nie ogrzewa? Jak pisałam - mam ją blisko i lubię... jej nogi.

Nogi? Tak nogi. Kiedy śpi, często zarzuca na mnie jedną z nóg. Jest to dosyć zabawne, ale również pokazuje mi, że ona potrzebuje tej bliskości.

Noga tu, noga tam. Zanim zasnę głaszczę ją po nodze. Korzystam z tych chwil, bo wiem, że nadejdą takie, że nawet nie da sobie dać buziaka.

Korzystam ile mogę.

IMG_3303

7 komentarzy:

 1. Ja od siebie powiem tak dziecko to chyba coś najpiękniejszego co może nam się w życiu przydarzyć. Dziecko zmienia nas mentalnie, oraz sprawia że czujemy się pewneijsi silniejsi. Zaczynamy odczuwać, że jest po co harować, żyć i wstawać rano.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też czasem lubię spać z chłopakami ale wtedy zazwyczaj jestem nie wyspana bo któryś ciągle mnie dotyk, a to noga, a to ręką, a ja tego nie lubię

  OdpowiedzUsuń
 3. ja tez uwelbiam spac z moją córą! i tak jak Ty, miziam ją zanim zasne:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj tak, to racja. Jest coś w tych dziecięcych małych stópkach, jakaś taka przyciągająca siła. Gdy dziecko jest malutkie to chce się całować jego nóżki, dotykać, masować. Bo te stópki wyglądają bardzo pociesznie. Nie mam dzieci, ale nawet dzieci znajomych wyglądają dla mnie bardzo słodko. Chce się je przytulać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też uwielbiam te małe nóżki ale spanie z córą (przynajmniej tą starszą) nie wchodzi w grę- rozkopuje się strasznie i przez sen kopie, więc średnia przyjemność ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. To takie słodkie, kiedy dzieci rozczulają faceta, który nie ma dzieci <3

  OdpowiedzUsuń

Dzięki, że jesteś! :)