środa, 16 lipca 2014

Szkolne przygody Mikołajka

Dziś przedstawię Wam drugą książkę, którą otrzymałam do recenzowania przez wydawnictwo Znak Emotikon.

Książka jest podzielona na kilka małych opowieści. Kartki przypominają zeszyt w linię, jest bardzo dużo obrazków co umili czytanie. Litery są duże, co jest dobre dla początkujących czytaczy.

Stron jest ponad 400, także autor nie da się nudzić.

Przeczytać w niej można oczywiście o szkolnych przygodach Mikołajka i jego przezabawnych kolegach. Robią różne psikusy, wymyślają zabawy, łobuzują w szkole.

Książka idealna już dla przedszkolaka (oczywiście który umie czytać :D). Myślę, że ta książka rozbawi go do łez, jak i nauczy jak się kończą psikusy. :)

Zachęcam gorąco do przyjrzenia się tej pozycji. Premiera już 14 sierpnia.

IMG_9983

IMG_9985

7 komentarzy:

 1. Nie miałam styczności z żadną książką o Mikołajku, może warto nadrobić zaległości...

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie zamówiłem tą książkę, czytam same pozytywne opinie. Musi być super :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tez się wahałam co do zamówienia tej książki ale po przeczytaniu tylu pozytywnych opinii zamówiłam ją i nie zawiodłam się! ani troszkę! dobra literatura dla najmłodszych! Mikołajek podbił serca moich dzieci! Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój synek w tym roku rozpoczyna pierwszą klasę, ale potrafi już czytać. Kupiłam mu tą książeczkę ze względu na tą ciekawą, zeszytową formę, sądząc, że to będzie fajne przygotowanie do tego co czeka go w szkole. Bardzo polubił tą książeczkę, z łatwością sam czyta opowiadania w niej zawarte, zawsze z dużym zainteresowaniem i uśmiechem na ustach. Wcześniej nie czytał książeczek o Mikołajku, ale teraz myślę, że sięgnie także po inne części. Bardzo polubił tego bohatera i jego zabawne przygody. Polecam!;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo się ciesze, że szkolne przygody naszego ulubieńca ukazały się jeszcze przed rozpoczeciem szkoły. Moja ośmiolatka może sobie poćwiczyć czytanie przed wrześniem no i co wazniejsze - Mikołajek przekonał ją chyba trochę, że nowy rok szkolny nie będzie tak okropny. Mnie podobają się szczegolnie duże literki i kartki w linie o których wspominałaś. Dołączam do kolekcji i czekam na przesyłkę z grami i zabawami Mikołajka na długie jesienne wieczory :-)

  OdpowiedzUsuń

Dzięki, że jesteś! :)